מינהל קהילתי גבעה צרפתית

0
תושבים
0
עולים
% 0
משפחות צעירות
0
תלמידים
% 0
מתגוררים בדירה בבעלותם

בחירות למינהלים הקהילתיים - איך זה עובד?

בראש כל מינהל קהילתי עומדת הנהלה שמובילה את הארגון, מגבשת את החזון השכונתי, עוזרת ליישמו ואחראית לערב את התושבים בתהליכי קבלת ההחלטות.

ההנהלה מורכבת מ- 15 חברים, מתוכם:

תשעת נבחרי הציבור – תושבי השכונה, שתפקידם חיוני ביותר בהובלת המינהל , נבחרים על ידי תושבי השכונה בתהליך בחירות פורמלי/קהילתי.

הבחירות נערכות אחת לחמש שנים, כאשר הבחירות הקרובות ייערכו ב-05.04.2022 ד' בניסן ה'תשפ"ב. זוהי ההזדמנות הטובה ביותר עבור תושבי העיר לגלות מעורבות ישירה בקהילה ולעזור להחליט איך ייראו החיים בשכונה בשנים הקרובות.

צוות מקצועי באגף חברה, עיריית ירושלים, מרכז את מהלך הבחירות הרחב שמתנהל בכל המינהלים הקהילתיים בעיר, כאשר הובלת תהליך הבחירות בכל שכונה נעשית על ידי ועדה מקומית בלתי תלויה.

על המינהל

המינהל הקהילתי הוא הארגון המוביל בשכונת הגבעה הצרפתית, גבעת המבתר ורמות אשכול מזרח למתן שירותי חינוך, תרבות ופנאי לכלל התושבים. המינהל מוביל תהליכים של בינוי קהילה, שיתוף ציבור ומפתח רשתות תקשורת קהילתיות עם תושבי השכונה באמצעות ועדות ציבוריות ופלטפורמות נוספות. המינהל מפעיל שירותים של מעונות יום, חוגים ומוביל פעילות בתחומי החינוך הבלתי פורמאלי לנוער, משפחות צעירות, תרבות ופנאי לכלל התושבים, רווחה וגיל שלישי.

פורסמו רשימות המועמדים!

באפשרותכם לצפות ברשימת המועמדים למנהל קהילתי זה בלחיצה על הכפתור
או על ידי גלילה לתחתית הדף. לחצו על מועמד/ת כדי לקבלת מידע נוסף לגביהם/ן

חזון המינהל הקהילתי ומטרותיו

המינהל הקהילתי חותר לעיצוב וקידום הקהילה כחברה אזרחית, אחראית ומעורבת ציבורית, תוך כדי מימוש הפוטנציאל הטמון בתושבים למנהיגות ולקיחת אחריות קהילתית.
מטרת המינהל ליצור מגוון פעולות המחזקות את החוסן הקהילתי, תחושת השייכות והמשמעות, תוך מתן הזדמנויות למעורבות, אחריות ויוזמה, בשותפות עם מגוון קהילות, קבוצות ופרטים.

יעוד המינהל הקהילתי – מקום להזדמנויות עבור קהילת הגבעה הצרפתית

שכונות המינהל

הגבעה הצרפתית

משתרעת מדרך שכם, רחוב ההגנה, רחוב האצ"ל, רחוב בר כוכבא ורחוב הלח"י. השכונה נוסדה בשנת 1971 (תשל"א) מצפון להר הזיתים במקום שצוין במפה כ -French Hill , ע"ש הקולונל פרנץ` הקבור בהר הצופים. בתרגום השם נפלה טעות ומאז היא נקראת הגבעה הצרפתית. כיום השכונה מונה 7,265 תושבים.

גבעת המבתר

שוכנת בגבעה המזרחית לרמות אשכול. היא נתחמת בצפון – צפון מערב על ידי ואדי צופים, ממזרח על ידי דרך שכם ומדרום על ידי שדרות אשכול. היא נוסדה בשנת תש"ל (1970) על כביש ירושלים – רמאללה – שכם. הכביש מבתר בחתך מלאכותי את חלק מהר הצופים ומכאן שם השכונה. השכונה מונה כיום … תושבים .

רמות אשכול

משתרעת בין שדרות לוי אשכול לבין הרחובות פארן, רמת הגולן ומשמר הגבול. ראשוני הדיירים נכנסו להתגורר בה כבר בסוף 1969. השכונה כולה נבנתה מאבן, תוך הקפדה על עיצוב החזיתות. השכונה מונה כיום…. תושבים.

הישגים משמעותיים מעבודה משותפת של התושבים והמינהל

ועדות הבחירות

על הליך הבחירות במינהלים הקהילתיים מפקחות וועדות המורכבות מנציגי ציבור, עירייה והחברה למתנ"סים. תפקידן לקבל החלטות בנושאים שונים במהלך הבחירות ולהוות ועדות ערר במקרים של אי הסכמה מצד התושבים. לכל מינהל קהילתי קיימת ועדה מקומית המפקחת על הבחירות בו, לצד ועדת הבחירות המרכזית האחראית לכלל הליך הבחירות בעיר.

ועדות הבחירות
המקומיות
ועדת הבחירות
המרכזית

המועמדים