מינהל קהילתי לב העיר

0
תושבים
0
עולים
% 0
משפחות צעירות
0
תלמידים
% 0
מתגוררים בדירה בבעלותם

בחירות למינהלים הקהילתיים - איך זה עובד?

בראש כל מינהל קהילתי עומדת הנהלה שמובילה את הארגון, מגבשת את החזון השכונתי, עוזרת ליישמו ואחראית לערב את התושבים בתהליכי קבלת ההחלטות.

ההנהלה מורכבת מחמישה עשר חברים, מתוכם:

תשעת נבחרי הציבור התושבים, שתפקידם חיוני ביותר בהובלת המינהל , נבחרים על ידי תושבי השכונה בתהליך בחירות פורמלי/קהילתי. הבחירות נערכות אחת לחמש שנים, כאשר הבחירות הקרובות ייערכו ב-05.04.2022. זוהי ההזדמנות הטובה ביותר עבור תושבי העיר לגלות מעורבות ישירה בקהילה, ולעזור להחליט איך ייראו החיים בשכונה בשנים הקרובות.

גורמים עירוניים מרכזים את מהלך הבחירות הרחב שמתנהל בכל המינהלים הקהילתיים בעיר, כאשר הובלת תהליך הבחירות בכל שכונה נעשית על ידי ועדה מקומית בלתי תלויה.

על המינהל

מינהל קהילתי לב העיר שייך לתושבי מרכז העיר, נחלאות, שוק מחנה יהודה, שערי חסד ומשכנות האומה. פעילותו של המינהל הקהילתי נגזרת ממיקומו הייחודי בלב הבירה, שההתרחשות בו משפיעה על העיר כולה. באזורינו קיים מגוון רחב ומורכב של אוכלוסיות, עבורן המינהל מספק שירותים ומענים בתחומים שונים. הפעילות באה ליידי ביטוי בין היתר, במגוון המחלקות במינהל: מרכז גיל הרך הכולל מעונות יום בשכונות נחלאות ומשכנות האומה, מועדני גיל שלישי, מערך תקשורת, תכנון אורבני, מערך חירום, יחידת נוער, חוגים וספורט, תרבות ותיירות, פעילויות העשרה, פעילויות למגזר חרדי ולעולים חדשים.

פורסמו רשימות המועמדים!

באפשרותכם לצפות ברשימת המועמדים למנהל קהילתי זה בלחיצה על הכפתור
או על ידי גלילה לתחתית הדף. לחצו על מועמד/ת כדי לקבלת מידע נוסף לגביהם/ן

חזון המינהל הקהילתי ומטרותיו

המינהל שם דגש על העצמה ובינוי של קהילה, פתרון בעיות חברתיות ושיפור איכות החיים של תושביו. זאת תוך תשומת לב מירבית לאוכלוסיות הזקוקות יותר לסיוע. וביניהן – בני גיל הזהב, עולים חדשים, אוכלוסיית צמי"ד ומשפחות צעירות.

המינהל מעניק לתושביו הכוונה וסיוע מול הרשויות הרלוונטיות, ומאפשר לקדם יחד יוזמות שונות על ידי ליווי הפרויקטים ועל ידי גיוס משאבים. בתוך כך, במינהל קיימת וועדת קהילתית אורבנית בתחום הפיסי, השואפת לשפר את המרחב הציבורי, ומתייחסת לתכנון ובנייה בלב העיר.

חזון המינהל שואף לעודד מעורבות תושבים, כך שיוכלו להשפיע על חייהם וסביבתם לטובת הכלל. זאת על ידי מתן כלים להעצמה, מנהיגות ופיתוח קהילתי, בינוי קהילה, ועל ידי פעילויות הדוגלות בערכי איכות סביבה, קהילתיות, דאגה לשכנים ועוד.

הישגים משמעותיים מעבודה משותפת של התושבים והמינהל

ועדות הבחירות

על הליך הבחירות במינהלים הקהילתיים מפקחות וועדות המורכבות מנציגי ציבור ועירייה, שתפקידן לקבל החלטות שונות הנוגעות לבחירות, ולהוות ועדות ערר במקרים של אי הסכמה מצד התושבים. לכל מינהל קהילתי קיימת ועדה מקומית המפקחת על הבחירות בו, לצד ועדת הבחירות המרכזית האחראית לכלל הליך הבחירות בעיר.

ועדות הבחירות
המקומיות
ועדת הבחירות
המרכזית

המועמדים