בארי ליאורה

מינהל: בקעה
אזור בחירה: בקעה
אודות המועמד/ת:
ספר/י בקצרה על עצמך, מהו הרקע האישי והמקצועי שלך? (עד חמש שורות):

נולדתי וגדלתי בשכונת אבו-טור בירושלים, ובשנת 2006 עברתי להתגורר ברחוב דרך בית לחם, כך שאני חלק ממארג השכונה כבר מעל ל-40 שנה! אני אמא לשלושה ילדים נהדרים (בני 20, 17, 14) שהתחנכו בגני הילדים ובבתי הספר בשכונה, נהנו מהחוגים במתנ"ס וממשיכים להעביר את זמנם עם חברים בגנים המגוונים המפוזרים בה. אני משתייכת לקהילת "הקהל" (מניין שוויוני בקעה) השואפת לפתוח את בית הכנסת לכלל תושבי השכונה, גם אם אינם חברים בבית כנסת או אינם שומרי מצוות.

ספר/י על העשייה הציבורית שלקחת בה חלק – שכונתית/עירונית/ארצית (עד חמש שורות):

הרקע המקצועי שלי הוא באדריכלות ותכנון עירוני ואני מכהנת בתפקידים ציבוריים למעלה מ-15 שנה. בין היתר, שימשתי כאחראית על פיתוח המרחב הציבורי בתפקידי כסגנית אדריכל העיר בעיריית ירושלים, הייתי אחראית לפיתוח ושימור אתרים לאומיים במסגרת "תכנית מורשת" מטעם משרד ראש הממשלה ומשרד ירושלים ומורשת. גם בתפקידי כמשנה למנכ"ל מוזיאון ארצות המקרא הייתי מעורבת בקידום יוזמות תרבות ותוכן. נוסף על כך, אני חברה בועד המנהל של החברה העירונית "עדן" ושל עמותות חברתיות ואתרי מורשת ברחבי הארץ.

מהו המצע שלך – מה חשוב לך להוביל, לשנות או לקדם במינהל בשנים הקרובות, ומדוע חשוב לך להיבחר? (עד 10 שורות):

הייחוד של שכונת בקעה טמון, בין היתר, בגיוון האנושי שלה ובמגוון המצוי בסביבתה ולתחושתי חוסנה נובע מיחסי הגומלין ביניהם. כשכונה ותיקה יש בה מבנים, גנים, ומרחבים היסטוריים ולצידם בנייה חדשה ומודרנית – והשילוב ביניהם מקנה לה פוטנציאל של איכות חיים ושכונה שנעים לחיות בה. בשל כך, יש חשיבות עצומה לגיוון האנושי, למבנה השכונתי, לנקודות הציון שהיא מציעה ולאופן שבו האוכלוסייה זוכה בה למענה. אני מקווה לפעול לטיפוח הנראות, ניקיון וקידום הפיתוח של השכונה (מגורים, מסחר, תחבורה ועוד) ולפיתוח מוסדות התרבות השכונתיים באופן שיוכלו להכיל את כל האוכלוסיות המתגוררות בה ולתרום להן.