גוטל ביתיה

מינהל: גוננים
אזור בחירה: גוננים מערב
אודות המועמד/ת:
שמי ביתיה גוטל, אני כלכלנית, ואחראית על האסטרטגיה ותכנון המדיניות ברשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן.
אני אמא לארבעה ילדים בגילאי 7-11. גדלתי בשכונה, ואני אוהבת אותה ושמחה לגדל בה את ילדי. מאמינה בכל ליבי שאפשר לשפר אותה עוד ולהפוך אותה למקום נפלא.
אני עובדת בשירות המדינה מאז סיום לימודי, בתחילה באגף התקציבים באוצר, לאחר מכן בחו"ל כמסייעת לחברות ישראליות וכעת ברשות להגנת הצרכן. אני מאמינה ביכולת שלנו, כאזרחי המדינה והשכונה, להשפיע ברמות ובמעגלי עשייה שונים.
אני ממובילי המאבק כנגד פתיחת כביש מכוור בשכונה, פעילה בתחום הספריה והשאיפה לשפר אותה לטובת השכונה, וחברה בוועדי הורים בשלושת בתי הספר של ילדי.
בחזון שלי השכונה שלנו היא כמו ישוב. בנראות שלה, בקהילה, בהליכתיות ובשירותים הניתנים בה.
נראות השכונה- השכונה שלנו צריכה להיות הכי ירוקה, נקיה ויפה בירושלים. נמפה רחובות, נאתר חסרים/ ובעיות, נשתול, נתקן ונייפה אותה ביחד.
2. קהילה- בשכונה גרים אנשים נהדרים. אעשה הכל כדי שנכיר יותר, שנתגבש כקהילה, שנחבר בין קהילות שונות- מבוגרים, צעירים, עולים חדשים, דתיים, חילונים ועוד, שנצרוך מעסקים מקומיים, שנצא להליכות ביחד ושרנגיש בנוח לפנות אל שכנים בכל צורך או הצעה.
3. תכנון והליכתיות- השכונה גדלה, העירייה מתכננת מוסדות ציבור ובניה חדשה, והתשתיות לא משתנות בהתאם. אני מאמינה שצריך לקיים שיח עם העירייה, לתכנן את ההרחבות בצורה מבוקרת ומדודה, באופן שישרת את השכונה ולא יפגע בה, לעודד מיזמים של הליכתיות, קבוצות הליכה, הליכה בטוחה לבתי הספר ועוד, במטרה להקל על עומס התנועה ולהפוך את השכונה לבטוחה ונעימה עבור ילדים ומבוגרים כאחד.
4. שירותים בשכונה- השכונה, כמו יישוב, צריכה לספק את כל צרכי התושבים במסגרת מקומית (למעט בתי ספר תיכון). גני ילדים, בתי ספר יסודיים מותאמים לכללאוכלוסיות השכונה, חוגים, פעילות ספורט פנאי ותרבות- כל אלה יכולים וצריכים להנתן לתושבים במרחק הליכה מביתם, במבני הציבור הנפלאים המצויים בשכונה.