גורפינקל אולסיה

מינהל: בקעה
אזור בחירה: תלפיות
אודות המועמד/ת:
אני אולסיה גורפינקל, תושבת השכונה מזה עשר שנים, מתגוררת בשיכונים, נשואה ואימא לשני ילדים בגילאי יסודי. בעלת תואר ראשון בפילולוגיה אנגלית ובעלת תעודת הוראה. מאז שהגעתי לארץ עבדתי בגנים, בבתי ספר בחינוך רגיל ועם החינוך המיוחד, בתכנית חינוכית נעל"ה, בנוסף התנדבתי במסגרות חינוך בלתי פורמליות. חובבת טיולים וטבע.
בשנים האחרונות אני פעילה בשכונה, שותפה בהקמת קבוצת תושבות, פעילה ומתנדבת בארגון מהפך, ארגון חינוכי, קהילתי ופמיניסטי, וחברה במועצת הנשים של הארגון שפועלת למניעת אלימות מגדרית, חברה ופעילה בגינה הקהילתית בשיכוני תלפיות.
השכונה שלנו זקוקה לשינוי. אני מעוניינת להיבחר כדי לקדם ולהוביל אפשרויות פנאי, הקמה של פארקים, יצירת מרחבים ומסגרות לנוער ולחיילים. חשוב לנו לקדם ולאפשר לעמותות נוספות להיכנס לשכונה ולקיים בה פעילות שתיטיב איתנו. עבור הורים למשפחות צעירות אני מעוניינת לקדם פתיחה של חוגים, קורסים ופעילויות קהילתיות. כמו כן חשוב להמשיך ולשמור על הפעילויות השונות של הגיל השלישי, ולעודד אינטגרציה בין שכבות הגיל השונות בשכונה. עלינו כתושבים להפעיל לחץ ציבורי על מנת לקדם את פרויקט הפינוי בינוי. אני רואה בשכונה הזדמנויות שונות ליצירת קהילה, דרך חגיגה של חגים יחד, ירידים שכונתיים ואירועים. דרושה לנו חשיבה יצירתית ורעננה על דרכי ההתמודדות עם משבר הקורונה בתוך הקהילה כדי לעודד עזרה הדדית. בשכונה שלנו חיות תרבויות שונות ועלינו לשאוף לבנות קהילה סולידרית בתלפיות, לגדל את ילדנו לחברה נקיה מגזענות ומאוחדת.