הדס עפרת

מינהל: גינות העיר
אזור בחירה: מושבות
אודות המועמד/ת:
הדס עפרת
קורות חיים: אמן בינתחומי. חתן פרס ישראל לאמנויות הבמה (2016) ופרס שרת התרבות לאמנות (2008). בעל תואר שני מהפקולטה לארכיטקטורה ובניין ערים בטכניון (2016). מרצה וחוקר עירוניות. הקמתי מספר מוסדות תרבות בירושלים (תיאטרון הקרון, ביה"ס לתיאטרון חזותי והזירה הבינתחומית) והייתי מנהלם הראשון.

פעילות ציבורית: חבר הנהלת מינהל גינות העיר והפורום האורבני. שימשתי בעבר כיו"ר של שלוש עמותות שעניינם חינוך, תרבות ואמנות, ובכלל זה ספריית גן לוינסקי (מרכז תרבות וחינוך קהילתי למהגרי עבודה ומבקשי מקלט בתל אביב). אני שותף לייסוד מועצת העיר ההיסטורית של ירושלים. יזמתי בעבר מספר אירועי תרבות ופסטיבלים, ואני מעורב בעיצוב המרחב הציבורי ובקידום עירוניות איכותית בירושלים. כל הפעילויות האלה נעשות בהתנדבות.

המצע שלי: יזמתי פרוגרמה להקמת "כיכר המושבה" ופועל למימושה בשנת 2021 בשיתוף פעולה עם ביה"ס בית חינוך (במתחם בי"ס אדם, לשעבר). אני מעוניין להמשיך לפעול לקידומם של עירוניות מתחדשת, בגישה פלורליסטית, שיתופית ושוויונית. מרקם של חיים קהילתיים דינמיים, עירוב שימושים ועידוד עסקים, מרחב עירוני שמעודד הליכתיות, ומקומות מפגש שנותנים מענה לבני כל הגילים; במלים פשוטות – שכונה ועיר שכיף לחיות בהן.

ליצירת קשר: ophrat@gmail.com