יצחק תורג'מן

מינהל: בקעה
אזור בחירה: מקור חיים
אודות המועמד/ת:
ספר/י בקצרה על עצמך, מהו הרקע האישי והמקצועי שלך? :

אני פעיל עבור השכונה כמעט 29 שנים. כשעוד לא היה מינהל קהילתי, ועיריית ירושלים בספרא הייתה עדיין בבנייה. הייתי ממקימי ועד פעולה שעשה את הצעדים הראשונים בהנחת התשתיות שביססו את שכונת מקור חיים. בתור פעיל חברתי, יצרתי קשרים עם ראש העיר טדי קולק וחברי מועצה וארגנתי את תושבי השכונה להתאגד ולפעול יחד. בימיה הראשונים של מקור חיים, כשלא מעט מהקבלנים שעבדו בה פשטו רגל – לא סיימו את עבודתם והשאירו לכלוך ואשפה מסוכנת- דאגתי שהעירייה תגיע לפנות ולנקות את האזור. מאז ומעולם, לא הנחתי לדברים עד שהם קרו. אני חבר הנהלה, נציג מקור חיים כבר 9 שנים, ויו"ר ועדת ביטחון.

2. ספר/י על העשייה הציבורית שלקחת בה חלק – שכונתית/עירונית/ארצית :

כיום אני משמש יועץ ראש העיר (משרדי נמצא בכיכר ספרא, צמוד למשרד ראש העיר), אני נוכח בישיבות רבות בנושאים מגוונים בעיר ומשפיע על קבלת החלטות. במשך השנים, קטפתי השגים רבים: כבר בראשית דרכי הצלחתי להביא להוספת 9 פסי האטה שמיתנו את התנועה בשכונה באופן דרמטי, פעלתי להשגת הקצאה לבית כנסת מרכזי, קידמתי את בניית מגרשי הספורט של בית הספר מקור חיים, דאגתי לחידוש גן המשחקים במתקנים יפים, לחידוש אנדרטת הזיכרון בשכונה ולשדרוג השכונה מבחינה פיזית (שיפוץ מדרכות, ריבוד הכביש, חשמל, ספסלים וכו') – שדרוג שעלה לעריית ירושלים כ-9 מיליון שקלים. את הקשרים שיצרתי בעיריית ירושלים מאז תחילת פעילותי הציבורית עשיתי למען תושבי מקור חיים וגם היום אני מתעל אותם לטובת תושבי השכונה. קיבלתי אות יקיר ירושלים על עשייתי החברתית.

3. מהו המצע שלך – מה חשוב לך להוביל, לשנות או לקדם במינהל בשנים הקרובות, ומדוע חשוב לך להיבחר? :

אני נותן את הנשמה והלב. כל בוקר אני הולך לעירייה, מגיעים אלי אנשים לקידום נושאים שונים. בן -אדם שבא אלי לבקש, אני אף פעם לא אומר לו לא. בגיל שמונים, אני עושה דברים שכשהייתי בגיל 18, הייתי עושה אולי רבע מהם. אנ מתכוון להמשיך לעשות למען השכונה. לכולם אני אוהב לעזור. זה מה שנותן לי כוח. אני רוצה שאנשים במקור חיים יחייכו, יש לנו את השכונה הכי יפה, הכי יקרה והכי מרכזית. אמשיך להקדיש יום- יום מחיי לפיתוח השכונה ולקידום רווחת התושבים.