מיקול ניצא

מינהל: בקעה
אזור בחירה: בקעה
אודות המועמד/ת:
ספר/י בקצרה על עצמך, מהו הרקע האישי והמקצועי שלך?:

תושבת בקעה גאה 20 שנה. עשייה חברתית היא קו מוביל של כל חיי המקצועיים והפעילות הציבורית שלי, בו תפיסת העולם ההומניסטית ואמונה דתית שלי גם מתנקזות.
הקמתי עמותה לאימוץ ילדים, הובלתי תוכנית מנהיגות חינוכית עירונית ופרויקטים חברתיים ובין-תרבותיים. לאחרונה מנהלת שותפויות וצוות בעסק החברתי "הבוידעם" – לשיקום תעסוקתי של משתקמי נפש. בנוסף מגשרת קהילתית במרכז מוזאיקה, כולל בתחום של התחדשות עירונית.
בפעילות המגוונת במשך השנים צברתי ניסיון רב בעבודה עם אוכלוסייה מגוונת, גופי ממשל ומעצבי מדיניות עירוניים.
חברה בקהילת "הַקְהֵל", עולה ותיקה מאיטליה, נשואה לגיא ואמא למאיה, תמר ולאה.

ספר/י על העשייה הציבורית שלקחת בה חלק – שכונתית/עירונית/ארצית :
מתוך אמונה שמעורבות קהילתית והשתתפות אזרחית חיונית לחברה חזקה ומשגשגת, אני פעילה בשכונה מעל עשור. חברה בפורום האורבני, פעלתי בצוות גיבוש החזון לשכונה, במאבקים ובמעורבות הציבור מול תוכניות בניה כגון גן גדעון, מרטון, מתחם אולפן עציון ועוד.
חברת ועד הורים בית ספר אפרתה, מקדמת שיתופי פעולה בין מוסדות החינוך למינהל הקהילתי, וחברה בוועדת ההיגוי של תוכנית "סנרייז" לשיפור המרחב בשכונה לטובת הולכי הרגל.
כחברת הנהלה בהנהגת ההורים העירונית, הקמתי את העשייה בתחום גני הילדים, ביססתי שותפויות מורכבות עם הגורמים הממסדים, טיפלתי בעשרות פניות (וסייעתי בפתרון סכסוכים עם הורים ומוסדות מכל המגזרים), ומייצגת את ההנהגה בוועדות עירוניות, בכנסת ובהנהגה הארצית. 

כיום אני פעילה בשדולה לירושלים בת קיימא המקדמת תוכנית אסטרטגית סביבתית לעיר.
מהו המצע שלך – מה חשוב לך להוביל, לשנות או לקדם במינהל בשנים הקרובות, ומדוע חשוב לך להיבחר? :
החזון שמוביל אותי הוא חיזוק הייחוד האורבני והאנושי של בקעה כשכונה עם חוסן קהילתי, יצירת שכונה מקיימת-ירוקה ששמה את האנשים במרכז, טיפוח הקשר בין הקהילות השונות המאפיינות את העושר התרבותי של השכונה: ותיקים ועולים, בני מוצאים שונים, מגוון זרמים ביהדות ועוד.
אעמוד על המשמר כדי לשמור על האיזון הראוי שבין פיתוח והתחדשות לבין הגנה על האופי ההיסטורי, שיפור המרחב להולכי הרגל ורוכבי האופנים ונגישות תחבורתית מתוך תפיסה של קיימות, שיתוף ציבור ושקיפות.

אפעל כדי להתאים את בקעה ויתר שכונות המינהל למציאות החדשה שמשבר הקורונה הציב בפנינו: מענים מותאמים לאוכלוסיות שונות, חיזוק הקשר הבין דורי ובין קהילות, תאום ואיגום משאבים בין מוסדות, ויצירת מרחבים ציבוריים איכותיים שיעזרו לנו להנגיש שירותים ולבנות קהילה יוזמת ותומכת, חזקה וסולידרית בשגרה ובעת משבר.

בתוך העשייה האינטנסיבית אעשה הכל כדי להיות רגישה לקולות המגוונים ולעושר התרבותי שמאפיינים את השכונה שלנו. חשוב לי להיות קשובה לתושבים ולצרכים שעולים מהשטח, ולפעול למען חיזוק תחושת השייכות והמעורבות, ולמען המשך פיתוח המינהל כעוגן קהילתי מרכזי.