נחום עידו

מינהל: מזרח-דרום
אזור בחירה: פסגת זאב
אודות המועמד/ת:
נולדתי בירושלים למשפחה יוצאת אזור הכורדי בצפון עירק. גדלתי בקטמונים ובקרית משה. שירתתי בצבא בתותחנים והייתי קצין שלישות.
הקריירה שלי מחולקת לשני חלקים. בחלק הראשון במשך 20 שנים הייתי איש רדיו. קריין, מגיש ועורך תוכניות במגוון נושאים ובכל תחנות הרדיו של קול ישראל, כולל כמה תוכניות בטלוויזיה (פיצוחים). הייתי מנהל המחלקה למורשת ישראל בקול ישראל ואחר כך הקמתי את רדיו קול חי והייתי מנהל התוכניות הראשון של התחנה.
אני בוגר תואר ראשון בעבודה סוציאלית באוניברסיטה עברית ותואר שני בניהול שירותי רווחה באוניברסיטת חיפה. במשך כעשור הייתי דובר משרד העבודה והרווחה וב-13 השנים האחרונות אני מנהל שירותים ארציים לאנשים עם מוגבלות במשרד העבודה והרווחה.

הן עבודתי ברדיו והן עבודתי במשרד העבודה והרווחה דורשות הרבה מעורבות בכל מה שמתרחש במדינה.
ברמה המקומית, אני ממקימי בית הכנסת "בית יצחק" בפסגת זאב מזרח. הייתי יו"ר העמותה ובית הכנסת במשך שתי קדנציות והנני אחד מהאישים הבולטים במעורבות בכל הנעשה בבית הכנסת.

פסגת זאב היא שכונה שבה חיים בצוותא וביחסי שכנות טובים אנשים מרקעים שונים: חילוניים ודתיים, עולים וותיקים, צעירים ומבוגרים. עלינו לשמור על השכונה כשכונה המקבלת כל אחד ואחת ומאפשרת לו לחיות לפי רצונותיו וצרכיו.
המינהל צריך לדאוג לצרכיה התרבותיים של השכונה על אוכלוסייתה המגוונת.
המינהל צריך לטפל בנושא הנגישות של השכונה ושל כל מוסדותיה. אקדם מהלך של הנגשת השכונה והכללת אנשים עם מוגבלויות, כדי שיהיה בשכונה מגוון מוסדות לאנשים אלה. כמו כן יש חשיבות להכיל את האזרחים הוותיקים, לסייע להם להפיג את בדידותם .
כשכונה שגודלה הוא כשל עיר קטנה, השכונה צריכה להיות עצמאית עם שירותים מגוונים עד כמה שניתן כדי שלא יהיה צורך לצאת ממנה.
הפיתוח הפיסי של השכונה חייב להיות מותאם ליכולותיה מבחינה תחבורתית. יש להמשיך ולפתח את הכבישים המובילים אליה כדי שהנגישות תהיה טובה לכל אדם, בעיקר משתמשי התחבורה הציבורית.
אני גאה בשטחים הירוקים של השכונה וגני השעשועים החדשים היפים. פחות גאה כשאני רואה שהתושבים מזלזלים בה ומלכלכים בעיקר סביב פחי האשפה. ניקיונה של השכונה הוא נושא שחייב לקבל עדיפות.