עמנואל כהן

מינהל: גינות העיר
אזור בחירה: קטמון
אודות המועמד/ת:
אני בן 55 נשוי לחיה ואב לשלושה בנים: אמיתי בן 23, יפתח בן 21 ושלו בן 14.
גר בשכונת קטמון, ברחוב ברוריה 7 מזה 25 שנים.
אישתי ואני מכירים את השכונה ואת החיים בה מהיותנו זוג צעיר, בשלב גידול תינוקות, ילדים ביסודי, ועד היותם בתיכון ובצבא. כמו כן, בננו יפתח הוא אוטיסט בתפקוד נמוך, ולכן אני מכיר היטב את הצרכים של בעלי צרכים מיוחדים.

מה התוכניות שלי?
1. תיכנון תוכנית תחבורה חדשה על בסיס תוכניות ההתחדשות העירונית המתוכננות בשכונה, תוך הימנעות מפגיעה משמעותית במספר החניות בשכונה מצד אחד, ושיפור הבטיחות והנוחות של הולכי הרגל מצד שני – וזה אפשרי!
2. לסייע בקידום של תוכניות התחדשות עירונית (פינוי-בינוי) בשכונת קטמון, במקומות שהתושבים מעוניינים בכך. אולם לפעול שתוכניות אלו יפגעו כמה שפחות במירקם השכונתי המיוחד – גם מבחינה חברתית וגם מבחינת מראה השכונה.
3. קידום פעילות חברתית בגינות בשכונה, כולל סרטים, הרצאות, גינות קהילתיות ועוד.
4. מעקב צמוד אחר העברת חלק משמעותי ככל האפשר מבית אלישבע לשימוש תושבי השכונה, שיתוף הציבור בתכנון הפעילויות הרצויות במקום וכפועל יוצא מכך – תכנון השיפוץ של המקום.
5. הגברת הפעילות והתיקצוב של 'צמיד' המסייעת לבעלי צרכים מיוחדים. וארגון פעילות התנדבותית של בתי ספר תיכונים באזור גינות העיר, לעזרה לקשישים ונזקקים.
6. שיפור משמעותי בשיתוף התושבים בתכנון והחלטות על התוכניות השונות של העיריה בשכונה. הן על ידי ביצוע ישיבות תכנון ב'זום', והן על ידי הטמעת אפליקציה שתאפשר לבצע בקלות הצבעות של תושבים בנושאים שכונתיים בצורה נוחה וקלה.
7. להיות הנציג של כל אחד ואחת מתושבי השכונה מול המינהל והעירייה – בנושאי תכנון, בענייני רישוי, בתלונה על דו"ח לא מוצדק, בתלונה על מפגע תברואתי, בקידום רעיונות לטובת השכונה ועוד.

מה היכולות שלי בתחום הביצועי?
1. שרתתי 10 שנים כקצין מודיעין ביחידות מיוחדות של חיל המודיעין וכקצין מודיעין חטיבתי.
2. הקמתי לפני כ-20 שנה, חברה בינלאומית בתחום מיון וגיוס עובדים בטכנולוגיה מתקדמת, וכיום אני מנהל את החברה.
3. הייתי מספר שנים בוועד ההורים של בית ספר 'מגשימים' לאוטיסטים הנמצא בחוות הנוער הציוני, וקידמתי את הקצאת הכספים ממשרד החינוך לשיפוץ מבנה הקבע. בין השאר התראיינתי בשתי תוכניות רדיו, ערבתי חברי כנסת וארגנתי הפגנה. התוצאה הייתה שתוך שלושה חודשים הוקצו כמעט שלושה מליון ש"ח לשיפוץ, בניגוד לכוונה המקורית של המשרד.
4. יזמתי והקמתי בשנה האחרונה מסגרת חדשנית וייחודית לאוטיסטים בוגרים בקיבוץ רמת רחל.
על מנת לקדם את התקצוב של המסגרת, הופעתי בפני וועדת הרווחה של הכנסת, שוחחתי עם מספר רב של חברי כנסת. ארגנתי ביקורים של אנשי ציבור במקום.
כמו כן ארגנתי ביקור של מישל ודניס לתמיכה במקום.
5. ב-10 השנים האחרונות, אני מתנדב פעם בחודש בסיירת הורים של מרכז העיר שבה אנו פועלים לסייע לנוער המסתובב במרכז העיר בלילות חמישי.
6. פעלתי בחודשים האחרונים יחד עם תושבי השכונה לחשיבה מחדש על תוכנית התחבורה של דרום קטמון כך שתשקף בצורה מירבית את צרכי התושבים בשכונה.

מדוע אני מתמודד?
לפני מספר חודשים עודכנו התושבים של דרום קטמון שתוך שבועיים אמורות להתחיל עבודות לביצוע תוכנית תחבורה מקיפה.
בבחינת התוכנית, התברר לי שהיא אינה מביאה בחשבון את פרוייקטי ה"פינוי בינוי" המתוכננים בשכונה, ולא את המשמעויות של פרויקט הרכבת הקלה.
כמו כן, התברר שהתוכנית תגרע כ-100 מקומות חניה לעומת מספר הרכבים החונה כיום.
כמו כן התברר לי שלא היה שיתוף ראוי של התושבים בתכנון.
בהתארגנות מהירה יחד עם אברהם זילברמן ונתי ברוק, פניתי לראש העיר ולגורמים נוספים, והעבודות נדחו לפחות עד תחילת שנת 2022.
לכן החלטתי להתמודד להנהלת המינהל, כדי לפעול לקדם מספר תחומים חשובים בשכונה ובמרחב גינות העיר תוך ניצול היכולות שלי.