ענת מרקוביץ'

מינהל: מזרח-דרום
אזור בחירה: פסגת זאב
אודות המועמד/ת:
רקע – נולדתי בנתניה למשפחה דתית לאומית. התנדבתי במסגרות שונות כרכזת נוער, פעילות עם נכים, קשישים, נוער עולה ותשושי נפש. שירתי שנתיים בשרות לאומי ועסקתי רבות בתחום החינוך הבלתי פורמלי ובעיקר עם נוער מארצות שונות וכן עם נוער בסיכון.
למדתי פסיכולוגיה-מדעי המחשב. בתחום הפסיכולוגיה המשכתי ללמוד במסגרות שונות ואני מייעצת לאנשים באופן בלתי פורמלי בנושאי עבודה, משפחה וזוגיות. מקצועית – אני עוסקת בתחום ניהול הפרוייקטים כבר יותר מ20 שנה, בדגש על מערכות תכנון ובניה. אני מרצה במסגרות שונות לגבי הגשת תכניות בניה וכן לגבי אוטומיזציה ושיפור תהליכי בניה.
עשייה ציבורית – אני עוסקת בהתנדבויות שונות כגון: אירוח משפחות עולים מחבר העמים, מתנדבת עם נוער נכה, אירוח חיילי נתיב, וכן עם נוער בסיכון.
בשכונה התנדבתי במסגרת עמותת יד-לידיד.
הקמתי מיזם להיכרויות של פנויים-פנויות.
הייתי פעילה רבות בתחום המאבק בפקקים בפסגת זאב.
מצע – תחבורה ציבורית – התחבורה הציבורית בשכונה היא חיונית, והיא פועלת באופן בלתי סביר לחלוטין, מבחינת מסלולים, תחנות, תדירויות, צפיפות באוטובוס ועוד. יש לפעול באופן בהול לשינוי המצב.
תנועה בפסגה – גם בעלי הרכבים הפרטיים סובלים מאד מהתכנון הלקוי של נתיבי התחבורה. יש לפעול לפתרונות לטווח קצר ולטווח ארוך. לא יתכן שיותר מהר להגיע ממרומות העבודה בירושלים – למודיעין מאשר לפסגת זאב. הדבר גורם לעזיבת תושבים יקרים לטובת שכונות אחרות.
פיתוח נחל זמרי – יש להמשיך את פיתוח המשאב החשוב זה, בדומה לפיתוח פנינות חמד אחרות בירושלים.
עירוניות – פסגת זאב היא בגודל של עיר אינה ממצה את יכולותיה בתחום: התרבות, המסחר, הפעילויות לכל הגילאים, המעורבות החברתית, התרומה לקהילה ועוד.
הבדידות – יש לטפל באופן משמעותי בבעיית הבדידות של קשישים ובעלי מוגבלויות בשכונה.