צבי שמחה

מינהל: גינות העיר
אזור בחירה: רחביה
אודות המועמד/ת:
המינהל הקהילתי הוא הבית שלנו, התושבים. תפקידו לייצג אותנו ולפעול למתן מענים בתחומי החיים השונים תוך הסתמכות על אנשי מקצוע. המינהל גם צריך להנגיש לתושבים את המידע הרלבנטי לנו. המינהל פועל במיוחד בתחומי : קהילה, פנאי ואורבני. אני מאמין בעשייה למען עצמנו. לא בציפיה שמישהו אחר יפעל למעננו במקומנו. זה בדיוק מקומו של המינהל. המינהל גם צריך להוות פה לתושבים השקטים.
בתחום האורבני- לשכונה יש אופי מיוחד שנודע בכל הארץ. מרכזיותה בעיר היא יתרון אך גם איום על שלמותה. יש לשמר את אופיה המיוחד תוך המשך טיפוחה ומתן מענה לאתגרים העומדים בפניה. מדרכות, חניה, מרחבים ציבוריים, נגישות, צמחיה, תנופת בניה, תחבורה ציבורית, ניקיון ועוד. בשנה האחרונה ליוויתי בהתנדבות, בין השאר, את תנופת שדרוג הרחובות בשכונה כחוליית קישור בין התושבים לבין העיריה והקבלנים.
בתחום הקהילתי- שנינו ביחד וכל אחד לחוד. החיים המשותפים של אוכלוסיות מגוונות ובני גילאים שונים הם שם דבר. יש להעצים אותם. יחד עם זאת, יש לזכור שלפלחים שונים באוכלוסיה יש צרכים שונים וכל אחד מהם ראוי למענה. משפחות צעירות, אוכלוסיה מבוגרת, סטודנטים, בעלי כלבים, מטפלים זרים, דוברי שפות שונות, מגזרים שונים ועוד. רבים מאתנו בעלי צרכים מיוחדים. כל אחד ראוי להרגיש במינהל הקהילתי כבן בית. כל אחד צריך לראות את עתידו בשכונה.
בתחום החינוך, הפנאי, ההעשרה והרווחה- כל אחד צריך למצוא במינהל שותף ומענה עשיר. מוסדות חינוך ליד הבית, מרכז קהילתי בו נפגוש תושבים כמותנו, חוגים מעניינים ומעשירים ועוד. מעל 20 שנה של ליווי הורים ממגזרים וגילאים שונים, חלקם כסגן יו"ר ארגון ההורים העירוני, לימדו אותי עד כמה רחב הצורך, הן עבור הילדים והן עבור המבוגרים והמבוגרים יותר.