רונן בן יאיר

מינהל: מרכז
אזור בחירה: פסגת זאב
אודות המועמד/ת:
שמי רונן בן יאיר- יאס, בן 51, תושב פסגת זאב מזה כ- 30 שנים. נשוי ואב ל-4 ילדים מקסימים,
ביניהם תינוקת שנולדה רק לאחרונה, כך שאני מאוד מבין ומזדהה עם האתגרים עימם מתמודדים הורים בימים אלו.
בוגר תואר ראשון במשפטים ולימודי תעודה בשלטון מקומי, וכיום מצוי בהתמחות במשפטים.

עשייה ציבורית – שמשתי כחבר הנהלת המנהל הקהילתי בשנים 2012-2020 וכמנכ"ל אגודת הסטודנטים בקריה האקדמית אונו ירושלים בין השנים 2019-2020, לאחר שקודם לכן גם שימשתי כסמנכ"ל.
במסגרת זו הייתי אחראי על ממשק התיאום מול הנהלת המוסד האקדמי, טיפול פרטני בפניות של סטודנטים, הן בפן החברתי והן בנושאים אקדמיים.
פעיל חברתי מזה כ-35 שנה הפועל למען הציבור בכלל ושכונת פסגת-זאב בפרט, חבר הנהלת המנהל פסגת זאב בשנים 2012-2020. במסגרת זו טיפלתי ומטפל בפניות מתושבים בשלל נושאים החל מבעיות תחבורה, ניקיון, בשכונה ועד לעזרה בבקשות לשטחים למבני דת, נוער, ובכלל בהפניית פניות התושבים לכל הגורמים והמחלקות הרלוונטיים, מתוך מאמץ על מנת למצוא פתרון לכל פונה.
מבין שלל הנושאים בהם טיפלתי ניתן למנות לדוגמה עזרה לבעלי מוגבלות, במסגרתה דאגתי לתיקון המעליות לספרייה בשכונה לאחר שנתקלו בקשיים ביורוקרטיים על מנת לטפל בבעיה זו;
פעולה אינטנסיבית להוזלת מחירי הגז בשכונה ע"י הבאת 2 חברות גז, תמחור שהביא להוזלת התעריף ששולם בעבר מ-25 שקל לקוב לכ-8.5- 10 שקל לקוב בלבד, וכך חסכון מתקציב משק הבית של כל תושב שנהנה מהיוזמה.
דאגתי לפנות לגורמים הרלוונטיים לשם תגבור הניקיון בשכונה, וכן הקמת במפרים בכביש רחי' השישה עשר, חיל האוויר, על מנת למזער את התאונות באזורים אלו ע"י האטת הרכבים הנוסעים בכבישים אילו. בנוסף סייעתי למציאת עזרה עבור משפחות במצוקה ונוער בסיכון בשכונה.

מצע – כמי שמכיר אותי או שמע עלי או ראה את הכתבות על העשייה שלי, אני מגיע מתוך שליחות בהתנדבות מלאה עם מוטיבציה חדשה להיבחר ולתת מעצמי ככל הניתן לעזור לשפר ולשנות דברים רבים למען הכלל והפרט בשכונה.
ברצוני להמשיל לפעול למען שכונה ירוקה יותר – טיפוח השכונה במראה והחזות שלה, כפי שחשוב לכולנו, תגבור הניקיון בשכונה, לעבוד ולהביא רעיונות למזעור הפקקים ביציאה והכניסה לשכונה, טיפול וקידום בשיתוף הרווחה והמנהל הקהילתי וגורמים נוספים שאביא. קידום תוכנית שתיתן מענה לשעות פעילות אחר הצהרים והערב לנוער ולנוער בסיכון, עזרה למשפחות במצוקה ותושבים בעלי מוגבלות.
כמי שמכיר את השכונה במשך שנים רבות, לא רק ממגוריי בשכונה אלא כפי שנחשף לפניות רבות של התושבים, מכיר ומעורה בכל המגזרים בשכונה, אני מעוניין לפעול למען אחדות בין כל המגזרים בשכונה תוך כדי הידברות ועשייה משותפת ותוך כדי עזרה לכל מגזר ומגזר, לפי צרכי הקהילה הייחודים שלהם. בסופו של דבר, מתן התחושה שכל תושב יכול לפנות ויצירת אווירה טובה בין כלל התושבים ישפרו את איכות החיים בשכונה ואת תחושת החיבור והמעורבות של כל אחד ואחת. מקווה להמשיך ולסייע ככל האפשר, הרגישו חופשי לפנות אליי בכל עניין.